O firmie

Szanowni Państwo!

Jestem tłumaczem przysięgłym języka niemieckiego i tłumaczem specjalistycznym języka prawniczego.

Uprawnienia w zakresie tłumaczeń poświadczonych zdobyłam po zdaniu egzaminu prowadzonego przez Ministerstwo Sprawiedliwości w 2007 roku i wpisaniu mnie na listę Tłumaczy Przysięgłych. Zajmuję się głównie tłumaczeniami tekstów prawniczych świadcząc usługi na rzecz kancelarii prawniczych notarialnych, rzeczników patentowych, przedsiębiorstw oraz osób fizycznych. Posiadam duże doświadczenie z zakresu tłumaczenia pism procesowych, komentarzy do ustaw, opinii prawnych, umów i innych dokumentów stosowanych w obrocie prawnym.

Oprócz tłumaczeń pisemnych wykonuję również tłumaczenia ustne uczestnicząc w spotkaniach, czynnościach notarialnych, rozprawach sądowych, konferencjach i innych okolicznościach wymagających obecności tłumacza.

Przez wiele lat pracowałam jako wykładowca studiów podyplomowych z zakresu tłumaczeń prawniczych i ekonomicznych przy Wyższej Szkole Bankowej we Wrocławiu.

Wykształcenie zdobywałam na studiach filologii germańskiej Uniwersytetu Wrocławskiego oraz podczas pobytu studyjnego na Uniwersytecie w Lipsku na Wydziale Translatoryki i Lingwistyki Stosowanej, który to pobyt został ukończony zdaniem egzaminu państwowego przed Urzędem Egzaminacyjnym dla Tłumaczy Ustnych i Pisemnych w Lipsku i uzyskaniem tytułu tłumacza dyplomowanego. Jestem członkiem Polskiego Towarzystwa Tłumaczy Przysięgłych i Specjalistycznych TEPIS, co daje mi możliwość stałego uczestnictwa w licznych szkoleniach głównie z zakresu przekładu tekstów prawniczych.

Obecnie prowadzę biuro tłumaczeń adage oferując przede wszystkim tłumaczenia z zakresu języka niemieckiego. Wychodząc naprzeciw potrzebom moich klientów dotyczących wysokiej jakości przekładu również z innych języków, w tym głównie angielskiego, nawiązałam współpracę z tłumaczami przysięgłymi języka angielskiego i niektórych innych języków europejskich. Grono współpracujących ze mną tłumaczy jest bardzo wąskie i sprawdzone, co pozwala mi zapewnić wysoką jakość i obszerną wiedzę merytoryczną, do jakiej przyzwyczajeni są moi klienci, których obsługuję w zakresie języka niemieckiego.

Zapraszam Państwa do współpracy!